Сторінка для батьків

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Що робити, коли Ви не вмієте сприймати дітей такими,якими вони є?

“Любов довго терпить, милосердствує, любов не заздрить, любов не звеличується, не пишається, не безчинствує, не шукає свого, не дратується, не мислить лихого, не тішиться з неправди, а радіє істині, все покриває, усьому вірить, усього сподівається, все переносить”, – сказано у Першому посланні до корінфян. І в цьому суть усіх сімейних стосунків.

Ми сотні разів чули і переконувалися на власному прикладі в тому, що немає людей бездоганних. Але однаково чекаємо від близьких досконалості. А це неприпустимо! Якщо ми любимо малюків тоді, коли вони слухняні і радують нас своєю поведінкою, коли виконують наші вимоги і виправдовують наші надії, то щирість нашої любові до них чуже виявитися сумнівною. Любов беззастережна і безкорислива – не ідеал, швидше за все неосяжний. Однак прагнути до нього все одно не варто, бо майбутнє наших дітей цілком залежить саме від нашого уміння любити їх безумовно. Вони кращі, ніж здаються, хитрющі не по літах. І знають нас ЯК свої п’ять пальців. А всі їхні фокуси, примхи і вільності легше буде пережити, твердо знаючи, що все мине безслідно, якщо ми будемо їм вірними помічниками і друзями.

Що робити, коли Ви прагнете, щоб дитина була щасливою?

Щастя подекуди пов’язують із відчуттям свободи, із можливістю
спрямувати і контролювати своє життя. Дозвольте Вашій дитині приймати
які-небудь рішення:             починаючи з того, що готувати на вечерю, і

закінчуючи там, скільки мати дітей у родині. Дозвольте трирічному малюкові вибрати гарнір на його смак, а семирічному – вирішити, яку з передач для дітей він подивиться по телевізору. Навіть на цьому рівні діти навчаються робити вибір, який і створює їм радісний настрій.

Навчайте дітей справлятися з поганим настроєм, знаходити втіху в прогулянці парком, у прослуховуванні гарної музики…

Адже дуже важливо, коли діти щасливі не тільки від якихось своїх і не своїх надбань, а й від усвідомлення того, що вони просто живуть на цій чудовій землі.

Що робити,коли Вам І Вашим дітям набридло хворіти на грип?

“Якою б не була погода, ми спокійно виходимо, лягаємо в замет і дивимось у небо, а потім швидко розтираємося снігом. Це найкраща в світі ванна, ” – писав Рокуел Конт. Дванадцять років було його синові в той час. А Полю Бренгу навіть у літаку вдавалося “пробігати” свої три кілометри

Суть загартування полягає в тому, щоб поступово призвичаювати організм дитини до перепадів температури. Найголовніше – це відчуття міри. Але щодо свіжого повітря обмежень не повинно бути. Так, навіть у давній Ассирії, на одному із вказівних каменів було вирізьблено, що боги не каратимуть людей за час, проведений на рибалці.

Частіше відчиняйте кватирку, провітрюйте приміщення, щоб у домі пахло весною, а не пилом. В одному кубічному метрі пилу може міститися до тридцяти тисяч мікробів різноманітних хвороб.