Як повірити у себе

Впевненість – найчастіше виявляється тим трампліном до успішної ділової кар’єри або особистого життя, якого нам якраз не вистачає для повного щастя. Підвищити самооцінку і повірити в свої сили допоможуть наші нескладні рекомендації.

Секрет у зовнішньому вигляді. Фраза «зустрічають по одягу» стара, як світ, але досі актуальна. Хочете домогтися успіху – одягайтеся так, як ніби ви вже успішні. Елегантний костюм, начищені до блиску туфлі, доглянуте волосся і руки, дорогий годинник, сумка або портмоне зіграють свою роль: ваш вигляд автоматично буде викликати довіру у ваших клієнтів і партнерів. Більш того, комфортність і презентабельність нададуть вам внутрішньої впевненості.

Слідкуйте за поведінкою. Ви коли-небудь звертали увагу на те, як поводяться успішні люди. Вони ніколи не сутуляться, не затискаються, не ховають очі і не смикають свій одяг. А ще їх видає швидка, але не метушлива хода. Відразу видно – перед вами цілеспрямована, рішуча людина. Вчіться їх наслідувати і впевненість чарівним чином переселиться в ваше боязке тіло.

Зробіть міні-презентацію собі. У кожного з нас знайдеться кілька десятків позитивних якостей. Так, саме, кілька десятків, але багато хто про них навіть не замислюються. Присвятіть час пошуку цих достоїнств в собі. І кожен раз, коли вас буде охоплювати відчуття страху і невпевненості, перечитуйте свій послужний список, щоб створити в своїй уяві картинку реальних достоїнств. Сила і віра в себе неодмінно здобудуть перемогу в вашій голові.

Будьте вдячні долі. Пам’ятайте, що всі ті емоції, які ми посилаємо всесвіту, в багаторазовій кількості повертаються нам. Тому не зациклюйтеся на образах і невдачах, а станьте джерелом доброзичливості та радості. У світі є стільки дрібниць, за які ми повинні бути вдячні долі. Пам’ятайте, що щиро озвучені вами подяки повернуться вам у вигляді благ.

Проявляйте увагу до оточуючих. Секрет успішних людей криється в їх доброзичливому ставленні, вони завжди в центрі уваги лише тому, що вміють «як магнітом» притягувати до себе людей. Цей «магніт» криється в усмішці і увазі, якою вони безоплатно обдаровують оточуючих. Помічайте дрібниці, робіть схвальні зауваження, не скупіться на щирі компліменти – і ви теж займете центральне місце у своєму колективі.

Будьте першою. Основна маса людей намагається бути як можна менш помітною, вони уникають труднощів і складних завдань – нехай хто завгодно, тільки не я. При цьому вони залишаються «сірими непомітними мишками». Хочете, щоб успіх став вашим супутником – заявіть про себе: займайте перші місця на всіляких лекціях, активно беріть участь в тренінгах, конкурсах, громадськой діяльності, не бійтеся висловлювати власну думку і вступати в дискусії. Упевнені в собі люди – не шукають легких шляхів, не бояться потрапити в скруту, вони знаходять вихід з будь-якої ситуації.

Звикайте до аудиторії. Чудовий спосіб підвищити самооцінку і знайти упевненість в собі – це публічні виступи. Чим частіше ви будете практикувати такі виступи, тим швидше оціните свої можливості і отримаєте схвалення оточуючих. Не пропускайте жодного шансу показати себе відмінним оратором: буде це велелюдний семінар або невелика доповідь в своєму оточенні – все одно, лише б ви відчули задоволення від своєї значущості.

4 Коментаря »